Showbiz

Studimi zbulon madhësinë mesatare të penisit në mbarë botën... Shqipëria lë pas SHBA-të

Shkruar nga Liberale

Janë zbuluar vendet me peniset më të mëdha në botë.

Studiuesit, sipas Daily Mail, kanë analizuar më shumë se 40 studime për të zbuluar madhësinë e penisit.

Studimi tregoi se Ekuadori dhe Kameruni kryesuan listën e afro 90 vendeve që u morën në studim.

Shqipëria mban të njëjtën renditje me Zvicrën, Norvegjinë dhe Poloninë (14.12 cm, por renditetet me keq se Serbia, Kroacia, Bullgaria, Italia, gati aq sa Maqedonia e Veriut, dhe më mirë se Greqia, Rumania dhe Turqia.

Mesatarisht, burrat që jetojnë në Ekuador dhe Kamerun kanë anëtarët më të mëdhenj, me penisin që përmasat rreth 17 cm.

Shtetet e Bashkuara dhe Britania e Madhe nuk hynë as në 50 vendet e para, me Amerikën që zbehet në vendin e 60-të me meshkujt që kanë një madhësi mesatare prej 13.5 cm – gati një e treta më e shkurtër. Britania ishte në vendin e 68-të, me madhësinë e penisit prej 13.1 cm.

Studiuesit pas listës thanë se ata u përpoqën për të gjetur një lidhje midis gjatësisë së penisit, por zbuluan se vendet me norma më të larta obeziteti prireshin të kishin penisë më të vegjël, gjë që mund të shpjegonte shpërndarjen e indit dhjamor.

Në fund të listës rënditeshin Bangladeshi, Hong Kong, Sri Lanka, Filipinet, Myanmar dhe Kamboxhia.

/Liberale.al/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH