Aktualitet

Studentët pa maska në protestë: S’ka pandemi, na tremb veç injoranca

Shkruar nga Liberale
Studentët pa maska në protestë: S’ka pandemi, na tremb

Mes protestës së studentëve që kërkojnë kthim të pjesshëm nëpër auditore, ka nga ata që shprehen se pavarësisht se kanë dashur të nisin mësimin on line, nuk kanë marrë asnjë informacion nga universiteti i tyre.

Të mbledhur bashkë për të kundërshtuar këtë form mësimdhënie, të diktuara nga pandemia e Covid, disa prej studentëve shfaqen pa maska në protestë.

Ka edhe nga ata që shprehen se nuk i tremb pandemia, dhe se kjo e fundit nuk ekziston, ndërsa thonë se tremben nga injoranca, që sipas tyre ushqehet nga mësimi on line.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH