Aktualitet

Stadiumi "Air Albania" qendër tregtare? Rama i përgjigjet kritikëve

Shkruar nga Liberale
Stadiumi "Air Albania" qendër tregtare? Rama i përgjigjet

Në përurimin e stadiumit të ri "Air Albania" stadium kryeministri Edi Rama i është përgjigjur të gjithë kritikëve, të cilët e kanë konsideruar atë si qendër tregtare.

Edi Rama: Kemi krijuar edhe një gravitet të ri social për Tiranën ku do të ketë jetë gjatë gjithë javës.

Disa që e përqeshin këtë stadium kujtojnë se na vunë në pozitë të vështirë me epitetin qendër tregtare. Zoti i faltë ata se nuk dinë çfarë thonë. Por është e sigurt që gjenerata e re e stadiumeve kudo në botë synojnë jetën 24 orë në  7 ditë të javës. Ky stadium i përket kësaj gjenerate objektesh që ndërtohet për futbollin dhe krijojnë jetë sociale, krijon punësim.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH