Kryesore

Spitali përfshihet nga flakët, 1 i vdekur e 72 të plagosur

               Publikuar në : 08:28 - 11/09/19 LP

Spitali i Duseldorfit në Gjermani u përfshi nga flakët duke shkaktuar vdekjen e një personi dhe plagosjen e 72 të tjerëve.

Viktima është një pacient 77 vjeçar. Sipas raportimit të mediave gjermane 11 nga të plagosurit janë në gjendje të rëndë.

Shkaku i zjarrit që shpërtheu në Spitalin Marien në rrethin Pempelfort të qytetit është i paqartë, ndërsa fillimisht flakët ranë në katin e dytë në dhomën e pacientit që humbi jetën./Gazeta Liberale

 

(Visited 88 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *