Aktualitet

SPAK lëshon 15 urdhër arresti, dy prej të arrestuarve drejtorë në bashkinë e Tiranës

Shkruar nga Liberale
SPAK lëshon 15 urdhër arresti, dy prej të arrestuarve

SPAK ka lëshuar 15 urdhër arreste për inceneratorin e Tiranës, pas të cilit duket se po përfundojnë me masë sigurie dënim me burg dy zyrtarë të Bashkisë se Tiranës, Taulant Tusha dhe Namik Simixhi, si pjesëtar i Komisionit të tenderit.

Dy zyrtarët e bashkisë për të cilët kanë marrë masa sigurie, kanë qenë pjesë e procedurave për inceneratorin e Tiranës.

Bashkë me ta përsëriten disa masa sigurie për personazhe të tjere që ndërkohë janë nën hetim për inceneratorin e Fierit dhe Elbasanit.

Masë të re ndëshkimore ka marrë dhe për Lefter Kokën, Alqi Bllakon dhe pronarët e inceneratorit Klodian Zoto, Mirel Mërtiri etj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH