Aktualitet

SPAK kërkon 12 vite burg për ish-truprojën e Saimir Tahirit

Shkruar nga Liberale
SPAK kërkon 12 vite burg për ish-truprojën e Saimir Tahirit

SPAK ka kërkuar 12 vite burg për Hekuran Markun, ish-truprojën e Saimir Tahirit.

Marku u arrestua në kuadër të operacionit ndërkombëtar të koduar “Shpirti”, ku u vunë në pranga biznesmenë, prokurorë dhe zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, të akuzuar si pjesëmarrës në veprimtaritë kriminale të drogës.

Kujtojmë se, Marku u ekstradua nga Gjermania në Shqipëri pas kërkesës së Prokurorisë së Posaçme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH