Aktualitet

SPAK kërkesë KQZ dhe KAS për rezultatin e zgjedhjeve në Durrës

Shkruar nga Liberale
SPAK kërkesë KQZ dhe KAS për rezultatin e zgjedhjeve në

SPAK i është drejtuar me një kërkesë KQZ dhe KAS lidhur me zgjedhjet e 25 prillit në qarkun e Durrësit.

Drejtuesi i SPAK, Arben Kraja kërkon nga dy institucionet që t’i jepen çdo provë që kanë administruar gjatë procesit të shqyrtimit të ankimeve në lidhje me rezultatin në qarkun e Durrësit.

Sipas Krajës, subjektet politike këto ditë kanë depozituar prova pranë KQZ apo KAS që mund të hedhin dritë mbi veprat penale të kryera gjatë zgjedhjeve në Durrës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH