Aktualitet

Sot seancë plenare, Rithemelimi paralajmëron sërish kaos, a do të përsëritet skenari me tymuese? 

Shkruar nga Liberale
Sot seancë plenare, Rithemelimi paralajmëron sërish kaos, a do

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet këtë të enjte për të diskutuar për një sërë çështjesh, ku mes tyre janë edhe ndryshimet në Kodin Penal.

Theksojmë se prej javësh seancat parlamentare nuk po zhvillohen në normalitet, për shkak të kaosit të krijuar nga opozita.

Në seancën e sotme kryeministri Edi Rama nuk do të jetë i pranishëm, pasi sot niset drejt Francës për të marrë pjesë në Forumin e Paqes. Seanca e kaluar u shoqërua me tensione, ku deputetët e opozitës bllokuan foltoren duke grumbulluar karrige, si dhe ndezën tymuese.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH