Aktualitet

Soreca flet për karantinimin: Jam mirë, familjen e kam në Itali

               Publikuar në : 17:33 - 26/03/20 liberale

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca ka treguar se si po e kalon këtë peridhë karantinimi për shkak të koronavirusit i cili po përhapet kudo në botë.

Ai u shpreh se është mirë, ndërsa tregoi se familja e tij ndodhet në Itali.

”Jam mirë. Familjen e kam mirë në Itali. Përpiqemi të jemi afër njëri- tjetrit në këto ditë të vështira dhe të respektojmë rregullat. Sa më shumë të respektojmë respektojmë rregullat dhe të qëndrojmë në shtëpi ne mund të frenojmë infektimin. Respektimi i rregullave është i nevojshëm.”– tha Soreca. /Gazeta Liberale

Tags: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back