Showbiz

Soni Malaj tregon arsyen e ndarjes nga ish-bashkëshorti

Shkruar nga Liberale
Soni Malaj tregon arsyen e ndarjes nga ish-bashkëshorti

Këngëtarja Soni Malaj ka folur për herë të parë për divorcin me ish-bashkëshortin e saj, Mirko me të cilin ka një vajzë të quajtur Ana. Shpeshherë në media u përfol se këngëtarja u martua me tepër të marrë pasaportë italiane.

Mirëpo, e ftuar tek rubrika “Tani mund të këndosh”, Soni e ka mohuar një gjë të tillë dhe ka treguar pse është ndarë.

Ardit Gjebrea: Çfarë pasaporte ka Ana vajza jote?

Soni Malaj: Ka pasaporte shqiptare dhe italiane.

Ardit Gjebrea: Ti ke pasaportë italiane?

Soni Malaj: Jo.

Ardit Gjebra: Mund ta kishe?

Soni Malaj: Absolutisht po, duke qenë e martuar me shtetas italian dhe që kam jetuar në Itali, po gjëja e parë që duhej të ishte, por që nuk u bë.

Ardit Gjebrea: Kur ti u martove me Mirkon dikur filluan të flisnin që Soni e bëri këtë martesë përveç të tjerave që të kishte dhe një pasaportë italiane.

Soni Malaj: E di e kam dëgjuar, por që në fakt unë as letrat nuk i kam bërë, pasaportën nuk e kam dhe kjo lehtësisht mund të vërtetohet.

Ardit Gjebrea: Sa vite ke jetuar në Itali?

Soni Malaj: Unë kam jetuar 1 vit e gjysmë në Spanjë dhe një vit e gjysmë në Itali.

Ardit Gjebrea: Divorci pse u bë?

Soni Malaj: Njerëzit ndonjëherë kanë shumë ideale patriotike ndoshta që tani të thëna mund të më duken dhe patetike dhe njerëzit nuk do e kuptonin dot. Nuk ka qenë as çështje tradhtie, por janë disa gjëra të tjera që thellë thellë janë më të mëdha.

Ardit Gjebrea: Kur thua ideale, cili mund të jetë ideali i një njeriu, vendi, liria?

Soni Malaj: Liria.

Ardit Gjebrea: Ne nuk kemi folur kurrë në fakt, as bashkë për këtë gjë kështu që kureshtar isha. Si është raporti i Anës me babin e vet?

Soni Malaj: I shkëlqyer, Mirko është një baba ekselent, shumë i përkushtuar.

Ardit Gjebrea: Po raporti juaj si është sot?

Soni Malaj: Është korrekt.

Ardit Gjebrea: Komunioni për hir të vajzës apo edhe për hir të një marrëdhënie që keni pasur një moment në jetën tuaj?

Soni Malaj: Ka ndodhur për vajzën, por po përpiqemi të krijojmë një marrëdhënie sa më korrekte me njëri-tjetrin duke qenë se gjithmonë dashje pa dashje do jemi pjesë e njëri-tjetrit për shkak të Anës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH