Sport

Skuadra angleze përgatit planin, Wenger gati të ulet në stol

               Publikuar në : 17:19 - 06/05/19 R Liberale

Kontakti me pankinën i ka munguar së tepërmi Arsene Wenger, i cili është gati të drejtojë një skuadër duke nisur që nga sezoni i ardhshëm.

Një prej skuadrave që ka shfaqur interes për teknikun francez është skuadra e Newcastle United, që e konsideron ish-timonierin e Arsenalit idealin për të pasuar Rafa Benitez. Spanjolli do të largohet nga “qymyrxhinjtë” në fundin e këtij sezoni dhe vendin e tij pritet ta marrë Wenger.

Ky i fundit është pushim prej 1 sezoni, ku u largua nga Arsenal pas 23 vitesh në “Emirates Stadium”./ Gazeta Liberale

(Visited 3 times, 1 visits today)

Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *