Aktualitet

Situata në Durrës/ Uji futet brenda qendrës shëndetësore në Sukth

Shkruar nga Liberale
Situata në Durrës/ Uji futet brenda qendrës

Reshjet e dendura të shiut kanë nxjerrë jashtë funksionit qendrën shëndetësore në Sukth të Durrësit.

Autoritetet njoftojnë se brenda ambienteve ka prani uji, duke e bërë të pamundur dhënien e shërbimit për qytetarët. Për pastrimin e ujit do të ndërhyhet nga mjetet e Shoqërisë Ujësjellës-Kanalizime.

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje dhe trafik të rënduar mëngjesin e sotëm në Durrës dhe nshumë zona të vendit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH