Aktualitet

Situata e tensionuar/ Rama viziton sot Kosovën, zbardhet axhenda

Shkruar nga Liberale

Kryeministri, Edi Rama, do të zhvillojë sot një sërë takimesh në Kosovë. Ndërkohë që "Ora News" ka zbardhur edhe axhendën e kreut të Qeverisë shqiptare.

Vizita e Ramës vjen në një kohë delikate për Kosovën pas aktakuzave të ngritura nga Zyra e Prokurorisë Speciale me seli në Hagë ndaj presidentit Thaçi, kreut të PDK Veseli për krime luftë dhe krime kundër njerëzimit.

Ndërkohë presidenti Hashim Thaçi ka lajmëruar se sonte në orën 20:00 një fjalim drejtuar qytetarëve të Kosovës.

Më poshtë axhenda e kryeministrit Edi Rama: /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH