Aktualitet

Situata e Covid/ 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Shkruar nga Liberale
Situata e Covid/ 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat në lidhje me koronavirusin në vendin tonë. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 4050 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me COVID-19, 672 qytetarë.

Janë 7,431 pacientë aktivë me COVID-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 158 pacientë, nga të cilët 19 janë në gjendje më të rënduar. Po ashtu, në 24 orët e fundit nuk e kanë fituar betejën me COVID-19, 5 qytetarë: një qytetar 55 vjeç nga Vlora, një qytetar 59 vjeç nga Shkodra, tre qytetar nga Tirana 58, 59 dhe 93 vjeç.

Janë shëruar 494 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 172,958 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (27 tetor 2021)

Raste të reja ditore 672

Të shëruar në 24 orë 494

Të shtruar në spitale 158

Humbje jete në 24 orë 5

Testime ditore 4050

Testime totale 1,293,570

Raste pozitive 183,282

Raste të shëruara 172,958

Raste Aktive 7,431

Humbje jete 2,893

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 3784

Fier 891

Durrës 721

Shkodër 477

Elbasan 310

Vlorë 244

Gjirokastër 241

Korçë 196

Lezhë 189

Berat 161

Kukës 147

Dibër 70

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH