Aktualitet

Sinoptikania paralajmëron: Ja sa do rriten temperaturat këtë javë

Shkruar nga Liberale
Sinoptikania paralajmëron: Ja sa do rriten temperaturat këtë

Në një lidhje me “Skype” për News24, sinoptikania Adiola Bani tha se gjatë kësaj jave në të gjithë vendin do të mbizotërojë moti i kthjellët dhe me temperatura të larta, duke shënuar zyrtarisht mbërritjen e stinës së pranverës.

“Kemi pasur një përmirësim të kushteve atmosferike që nga fundjava, por dita e sotme do të ketë më shumë prezencë të motit të kthjellët dhe e gjithë kjo javë do vazhdojë kështu. Dita e mërkurë dhe e enjte do të sjellin temperatura më të larta në gjithë vendin. Fundjava do të sjellë rritje edhe më të ndjeshme, deri në 26-27 gradë. Mund të themi se ka ardhur zyrtarisht mbërritja e pranverës me rritjen e temperaturave”, tha sinoptikiania. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH