Aktualitet

Sinoptikania bën parashikimin e motit për gjithë muajin korrik: Ja sa do shkojnë temperaturat

Shkruar nga Liberale
Sinoptikania bën parashikimin e motit për gjithë muajin korrik:

Sinoptikania Lajda Porja ka bërë parashikimin e motit për fundjavën dhe gjithë muajin korrik.

Dita e shtunë pritet të jetë me mot të qëndrueshëm dhe me diell, ndërsa e diela pritet të jetë me reshje shiu.

Muaji Korrik do të jetë shumë i favorshëm për pushime. Duke filluar që nga java tjetër do të kemi të paktën deri në datën 10 mot të qëndrueshëm, diell, ditë të nxehta. Nuk mund të them ditë shumë të nxehta apo vlera ekstreme, por mbetemi në termometrin 34-35 gradë Celsius pothuajse gjatë gjithë 10-ditëshit të parë të muajit Korrik”, ka thënë Porja.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH