Kryesore

“Sigurim i detyrueshëm për banesat”, hap sot Gazetën Liberale

               Publikuar në : 08:22 - 10/12/19 liberale

Megjithëse tërmeti i 26 nëntorit në perceptimin e shumicës ishte një fatkeqësi e papritur, – pak e mbanin mend atë të Shkodrës në 79-ës, në opinionin publik po zë vend mendimi se katastrofat natyrore janë bashkudhëtarë të njerizimit, siç edhe ka qenë përjetësisht.

Përpjekjet njerëzore për të qenë gati, përballuar apo minimizuar goditjet dhe dëmet e tërmetit, përmbytjes apo të nxehtit të radhës, që në mos sot një ditë do vij sërish, po vihen re, si tek individët edh te qeveria, megjithëse kjo e fundit është njëherësh e angazhuar në strehimin dhe planin e rindërtimit të banorëve të goditur nga tërmeti i 26 nëntorit.

Këto dhe shumë të tjera do t’i lexoni sot në Gazetën Liberale në print /Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back