Showbiz

Sienna Miller tregon se nga tradhtia e Jude Law me dadon e fëmijëve, humbi kujtesën e 6 javëve

Shkruar nga Liberale

Kanë kaluar 18 vjet që kur Sienna Miller kaloi një nga periudhat më të vështira të jetës së saj. Aktorja e atëhershme 23-vjeçare sapo ishte bërë e famshme me rolin e saj në filmin "Alfie" ku luante Jude Law, me të cilin u bë çift. Të dy ishin një nga çiftet më të pëlqyer dhe më të dashur të showbiz-it, gjë që e bëri edhe më tronditës skandalin e tradhtisë së Judës.

Sienna në atë kohë shmangu nuk bëri deklarata, ndonëse ishte vazhdimisht e përndjekur nga mediat britanike. Së fundi, përmes një interviste që dha për sajtin "The Daily Beast", ajo zbuloi se ka një boshllëk memorie nga tronditja dhe se nuk mban mend pothuajse asgjë nga gjashtë javët e ardhshme pasi tradhtia u bë publike.

“Ishte një nga periudhat më të vështira që shpresoj se nuk do të më duhet ta kaloj më kurrë. Sepse me atë nivel pikëllimi, të duhet të ngrihesh nga shtrati, e lëre më të qëndrosh para 800 njerëzve çdo natë, është gjëja e fundit që dëshiron të bësh", shpjegoi ajo teksa performonte në "As You Like It".

“Ishte vërtet e vështirë. Ndodhi në kulmin e gjithë kësaj çmendurie të paparacëve në Londër, ku pati një epidemi sjelljesh të këqija. Ata e dinin se ku do të isha çdo natë”, shtoi ajo.

“Janë gjashtë javë të tëra të kësaj përvoje që nuk i mbaj mend. Nuk i mbaj mend fare. Miqtë e mi që kishin ardhur të më shihnin në teatër më thonë se më pas shkuam në darkë dhe nuk më kujtohet. Isha në një tronditje të tillë. Dhe vërtet karriera ime sapo kishte filluar, isha vetëm 23 vjeç. Por nëse e kapërceni një gjë të tillë, ndiheni sikur mund të kapërceni gjithçka”./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH