Aktualitet

Shumë e braktisin, por ka dhe nga ato që nuk tremben nga moti

Shkruar nga Liberale
Shumë e braktisin, por ka dhe nga ato që nuk tremben nga moti

Pas Durrësit dhe Vlorës, Shëngjini është plazhi i radhës që braktiset nga pushuesit për shkak të motit të keq dhe reshjeve të shiut,.

Pushuesit për shkak të temperaturave të ulëta dhe të reshjeve të shiut kanë braktisur plazhin, por nga pamjet e sigurua rezultojnë edhe disa qytetarë të cilët nuk janë trembur nga moti dhe kanë zgjedhur që të kalojnë kohën në det.

Lezha këtë të shtunë që në orët e para të mëngjesit është përfshirë nga një mot I keq me reshje shiu duke bërë që shumica e pushuesve të ikin jashtë Shëngjinit për të kaluar mungesën e plazhit, duke shkaktuar fluks të rritur në dalje.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH