Showbiz

Shuhet në moshën 83-vjeçare aktori i njohur, Mark Margolis

Shkruar nga Liberale
Aktori i njohur Mark Margolis u nda nga jeta në moshën 83-vjeçare. Margoli luajti në serialet e njohur “Breaking Bad” dhe “Better Call Saul”. Ai dha frymën e fundit në Spitalin Mount Sinai në Nju Jork, i cili ndodhej aty prej kohësh pasi ishte sëmurë. Lajmin e pakëndshëm e ka bërë të ditur djali i tij, Morgan Margolis, por megjithatë nuk ka dhënë detaje të tjera për sëmundjen me të cilën po përballej i ati. Debutimi i tij i parë në ekran ishte në filmin ‘X-rated The Opening of Misty Beethoven’ në vitin 1976, më pas ai luajti role të vogla në ‘Going in Style’, ‘De Palma’s Dressed to Kill’ dhe ‘Arthur’. Ai u shfaq gjithashtu në filmat The Cotton Club, The Secret of My Success, 1492: Conquest of Paradise, I Shot Andy Warhol, Absolute Power, The Thomas Crown Affair, Fund of Days, The Tailor of Panama, Hardball, Gone Baby Gone, Defiance dhe Stand Up Guys. Ai bëri paraqitjen e tij të parë si Hector ‘Tio’ Salamanca në ‘Breaking Bad’ në mars 2009 në episodin e dytë të sezonit të dytë. Më pas ai luajti sërish të njëjtin personazh në prequel-in e ‘Breaking Bad’, ‘Better Call Saul’.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH