Aktualitet

Shtyrja e zgjedhjeve në universitet, reagon Meta: Vendim i arsyeshëm

Shkruar nga Liberale
Shtyrja e zgjedhjeve në universitet, reagon Meta: Vendim i arsyeshëm

Presidenti Ilir Meta është prononcuar sot edhe për vendimin e Ministrisë së Arsimit për shtyrjen e zgjedhjeve në universitet.

“Mendoj se është një vendim i arsyeshëm dhe besoj se ishte i pritshëm sepse në një periudhë të fatkeqësisë natyrore të vendosur nga parlamenti ishte jo e mundur për të pasur zgjedhje gjithëpërfshirëse”, tha Meta. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH