Aktualitet

Shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin Tahiri, ja kur do të mbahet

Shkruar nga Liberale
Shtyhet sërish gjyqi për ish-ministrin Tahiri, ja kur do të

Është shtyrë sërish seanca gjyqësore për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Ndërkohë mësohet se seanca do të mbahet më 26 qershor, ditën e premte.

Kujtojmë se vitin e kaluar Saimir Tahiri u dënua me 5 vite burg të konvertuara me gjykim të shkurtuar në 3.4 vite shërbim prove dhe dënimi u dha për shpërdorim detyre.

Ndëesa Prokuroria e Krimeve të Rënda nga ana tjetër kërkonte 12 vite burg për Tahirin për 3 vepra penale “trafikim i narkotikëve” në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal, “kryerja e veprave penale nga organizata kriminale”, “grup i strukturuar kriminal”. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH