Aktualitet

Shqiptarja Buta Biberaj fiton zgjedhjet për prokurore në SHBA

Shkruar nga Liberale
Shqiptarja Buta Biberaj fiton zgjedhjet për prokurore në SHBA

Shqiptarja Buta Biberaj është zgjedhur prokurore në qarkun Loudon, Virginia, SHBA.

Ajo ka fituar garën në zgjedhjet e mbajtura dje në SHBA ndaj rivales së saj, Nicole Wittmann

Biberaj fitoi 52,303 vota (49.5%), ndërsa kandidatja Nicole Wittmann mori 50,218 (47.5%)

Biberaj ka më shumë se 25 vite përvojë në fushën juridike. Ajo ka punuar si avokate dhe për 11 vjet radhazi ka qenë e angazhuar edhe si zëvendësgjykatëse në këtë qark./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH