Aktualitet

Shqiptarët mund të udhëtojnë pa asnjë kufizim drejt Zvicrës

               Publikuar në : 15:45 - 26/06/21 liberale

Nga kjo e shtunë, Zvicra është shteti i radhës që i pranon shqiptarët pa asnjë kufizim.

Sipas njoftimit të aeroportit “Nënë Tereza”, udhëtarët nuk kanë nevojë as për test dhe as për vaksinë.

Atyre u mjafton bileta, pasaporta dhe maska për të udhëtuar.

Në këtë mënyrë, Zvicra është bërë pjesë e grupit të shteteve që hapin dyert për shqiptarët pa asnjë kufizim.

Në këtë grup janë edhe Austria, Holanda e Belgjika.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back