Aktualitet

Shqiperia tronditet nga tërmeti 6.4 balle, epiqendra ne Durres

Shkruar nga Liberale
Shqiperia tronditet nga tërmeti 6.4 balle, epiqendra ne Durres

Lekundje te forta termeti u ndjene ne Tirane rreth ores 03:54.  Nga te dhenat flitet per nje termet me magnitude 6.4 balle. Termeti ka pasur epiqendren 16 km ne veriperendim te Shijakut, 34 km larg Tiranes. Gazetaret tane por dhe shume lexues raportojne se lekundjet e forta jane ndjere dhe ne Shkoder, Vlore, Fier, Lushnje, Diber, Fushe Kruje, Korce

Termeti eshte ndjere dhe ne Itali, Maqedoni, Kosove... Raportohet se thellesia ka qene 10 km.

Ka pasur dhe post lëkundje

Njëra në orën 04:03 me magnitude mbi 5.3

Tjetra me 04:16 me magnitude 4:00

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH