Sport

Shqipëria në avantazh, Sokol Cikalleshi ndëshkon moldavët

Shkruar nga Liberale
Shqipëria në avantazh, Sokol Cikalleshi ndëshkon moldavët

Shqipëria luan në transfertën e Kishinievit ndaj vendasve të Moldavisë në kuadër të kualifikuese për Euro 2024. Të besuarit e trajnerit Sylvinho janë shumë pranë sigurimit të biletës për në Europianin e Gjermanisë.

Kuqezinjtë kanë kaluar në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 26-të.

Taulant Seferi ka mundur të fitojë një 11-metërsh në minutën e 24-të dhe Sokol Cikalleshi ka marrë përsipër goditjen e saj duke ndëshkuar vendasit.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH