Politikë

Shqipëria mundi Poloninë me rezultatin 2-0, ja urimi i Ramës për fitoren e kuqezinjve

Shkruar nga Liberale
Shqipëria mundi Poloninë me rezultatin 2-0, ja urimi i Ramës

Kryeministri Edi Rama ka uruar për rezultatin kombëtaren shqiptare të futbollit, pasi mundi Poloninë.

Në një mesazh në rrjetet sociale, Rama i cilëson eurogola, golat e dy futbollistëve shqiptarë.

“MIRËMËNGJES ?dhe me dy eurogolat e një mbrëmjeje të paharrueshme në Air Albania Stadium, ku kuqezinjtë i dhuruan të gjithë shqiptarëve një gëzim të madh me fitoren që i nxori në krye të grupit si asnjëherë më parë, ju uroj një javë të mbarë????”, shkruan Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH