Kryesore

Shqipëria e pafuqishme përballë Islandës

               Publikuar në : 15:56 - 08/06/19 E Liberale

Ka përfunduar ndeshja në Rejkjavik, sfidë e vlefshme kualifikuese e “Euro 2020” mes Islandës dhe Kombëtares Shqiptare, ku po bën debutimin e tij edhe trajneri Edoardo Reja. Islanda na mposhti me reyultatin minimal 1-0.

Islanda ka marrë kryesimin që në pjesën e parë me golin e shënuar nga Gudmundsson në minutën e 22′.

Kombëtarja jonë kishte disa raste të mira shënimi por mungonte finalizimi ku Bala dhe Cikalleshi nuk ishin në ditët e tyre më të mira.

Ndeshja e radhës e kombëtares në këto kualifikuese është ajo që do të luhet në mbrëmjen e 11 qershorit ndaj Moldavisë në ‘Elbasan Arena’./Gazeta Liberale

(Visited 5 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *