1

Shqipëria dhe Kosova mësojnë rivalët për botërorin “Katar 2022”

               Publikuar në : 18:56 - 07/12/20 liberale

Shqipëria dhe Kosova kanë njohur rivalët e tyre në grupet për eliminatorët e Kampionatit Botëror në Futboll “Katar 2022”.

55 kombëtaret e Evropës janë ndarë në 5 grupe me nga 5 ekipe dhe 5 grupe të tjera me gna 6 ekipe.

Kosova është pjesë e Grupit B, ku bëjnë pjesë Spanja, Suedia, Greqia dhe Gjeorgjia.

Ndërsa Shqipëria është pjesë e Grupit I ku do të ketë kundërshtarë Anglinë, Poloninë, Hungarinë, Andorrën dhe San Marinon.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back