Aktualitet

Gazeta Liberale hapet me: Shqipëria 3D e mandatit të tretë

Shkruar nga Liberale
Gazeta Liberale hapet me: Shqipëria 3D e mandatit të tretë

Rindërtim pas tërmetit, vaksinim i të gjithë popullsisë, porte e aeroporte dhe ekonomi digjitale. Janë këto disa nga shtyllat kryesore të programit qeverisës Rama 3, që merr zyrtarisht detyrën sot.

Me vizionet futuriste të programit qeverisës dhe me bindjen e kryeministrit Rama se Partia Socialiste është një makineri elektorale, e aftë për të fituar një mandat të katërt, të cilin e theksoi edhe gjatë Asamblesë Kombëtare, kabineti i ri e nis sot punën, pas betimit tek presidenti Meta, ndërsa shumë prej premtimeve të mandatit të dytë nuk u arritën të konkretizoheshin pasi parësore dolën rimëkëmbja pas tërmetit dhe menaxhimi i pandemisë së shkaktuar nga koronavirusi.

Këto dhe shumë të tjera do t'i gjeni në Gazetën Liberale në print. /Gazeta Liberale

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH