Sociale

Vdekja e Navalny, shefi i inteligjencës së Ukrainës: Ndërroi jetë nga mpiksja e gjakut

Shkruar nga Liberale
Vdekja e Navalny, shefi i inteligjencës së Ukrainës: Ndërroi

Gjatë forumit të së dielës në Kiev, Budanov thuhet se ishte dakord me këtë vlerësim.

Shumë kanë fajësuar presidentin rus Vladimir Putin për vdekjen e liderit të opozitës në një burg të Arktikut, me thirrjet në rritje për një hetim të pavarur.

Trupi i figurës së opozitës ruse Alexey Navalny i është dhënë nënës së tij më shumë se një javë pasi ai vdiq, tha të shtunën zëdhënësja e Navalny, Kira Yarmysh.

Shërbimi rus i burgut tha se ai “u ndje keq pas një shëtitje” dhe “pothuajse menjëherë” humbi vetëdijen.

Familja dhe kolegët e Navalny kanë fajësuar presidentin rus Vladimir Putin për vdekjen e Navalny, e cila vjen përpara zgjedhjeve presidenciale muajin e ardhshëm në Rusi.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH