Sociale

Studionte për Ekonomik, zhduket 21 vjeçarja shqiptare në Shkup

Shkruar nga Liberale

Studionte për Ekonomik, zhduket 21 vjeçarja shqiptare në Shkup

Enkeleda Çela, shtetasja e Shqipërisë, e cila ka studiuar në Fakultetin Ekonomik në Shkup me leje qëndrimi.

Në momentin e zhdukjes, ajo kishte veshur xhinse dhe një xhaketë të zezë dhe mbante një çantë shpine.

Shoqja e saj, Joana, e cila ka shpërndarë postimin për vajzën e zhdukur, në një prononcim për “Makfax” ka thënë se për herë të fundit e ka parë të premten në mbrëmje.

“Të premten rreth orës 20-21 pimë kafe. Më pas ajo dhe një shoqe tjetër e përbashkët, me të cilën jetonin bashkë, u nisën për në shtëpi. Megjithatë, Eni (vajza e zhdukur) praktikoi të bënte një shëtitje të shkurtër vetë para se të kthehej në banesë, dhe atë natë ajo bëri të njëjtën gjë, por më pas nuk u kthye. Sipas informacioneve tona, të nesërmen në mëngjes nga ora 5 deri në 7 të mëngjesit e kanë parë në pikën e karburantit në Ilinden, por nuk mund të themi nëse ishte vërtet ajo derisa të rishikohen kamerat”, ka thënë shoqja e saj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH