Sociale

Sot provimi i tretë i Maturës Shtetërore, 28 mijë maturantë do të testohen në lëndën e Matematikës

Shkruar nga Liberale

Sot provimi i tretë i Maturës Shtetërore, 28 mijë

Mbahet sot provimi i maturës në lëndën e Matematikës.

Provimi është parashikuar të nisë në orën 10:00 dhe kohëzgjatja e tij do të jetë 2.5 orë.

Provimi për lëndën e matematikës është i treti të cilit i nënshtrohen rreth 28 mijë maturantë, ndërkohë që provimi i fundit është ai për lëndët me zgjedhje, i cili do të mbahet më 24 qershor.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH