Sociale

Revista “Travel off Path”: Shqipëria mes destinacioneve ende të përballueshme në vitin 2024

Shkruar nga Liberale

Revista “Travel off Path”: Shqipëria mes destinacioneve ende

Udhëtarët janë gjithmonë në kërkim të ofertave më të mira për buxhetin e tyre. Ndërsa shumë destinacione të njohura për pushimet luksoze mund të mos i plotësojnë gjithmonë kërkesat, ka shumë vende në mbarë botën të përshtatshme për udhëtarët me një buxhet të limituar.

“Travel off Path” ka sugjeruar pesë destinacione ndërkombëtare ende të përballueshme për të udhëtuar në vitin 2024, që përfshijnë Shqipërinë, Turqinë, Tajlandën, Portugalinë, Kolumbinë.

Një nga vendet më në trend dhe me rritjen më të shpejtë të turizmit në Evropë, është gjithashtu një nga destinacionet më të përballueshme, prandaj nomadët digjitalë duan ta quajnë këtë vend ‘shtëpi’.

Kryeqyteti i Tiranës është një portë e shkëlqyer për në vend, por shumë vizitorë e gjejnë veten në bregdet, si Durrësi, Saranda dhe Ksamili.

Bregdeti i mrekullueshëm i Mesdheut është shumë i mirë për t’u anashkaluar gjatë vizitës në Shqipëri.

Turistët do të gjejnë çmime më të përballueshme për akomodimet buzë detit, ushqimet e freskëta, birrën lokale dhe transportin.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH