Sociale

Presidenca e Republikës së Shqipërisë ‘vishet’ me ngjyrë blu në Ditën Ndërkombëtare të Autizmit, ja çfarë shkruan Begaj

Shkruar nga Liberale

Presidenca e Republikës së Shqipërisë ‘vishet’

Sot shënon data 2 prilli që masivisht njohet si Dita Ndërkombëtare e Autizmit dhe Muaji i Ndërgjegjësimit mbi të.

Presidenti Bajram Begaj ka shpërndarë në rrjetet sociale një pamje të Presidencës, institucion që është solidarizuar në këtë datë me të gjithë ata persona që vuajnë nga autizmi.

Presidenca i bashkohet Ditës Ndërkombëtare të Autizmit dhe Muajit të Ndërgjegjësimit mbi të”, shkruan Begaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH