Sociale

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, çfarë ndodh me temperaturat

Shkruar nga Liberale

Parashikimi i motit për ditën e mërkurë, çfarë

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite do të vijnë në shtim.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shojetësi mesatare deri në 8/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

në zonat malore 14 deri 31°C                                                                                                                                                         

në zonat e ulëta 16 deri 36°C                                                                                                                                                                

në zonat bregdetare 18 deri 34°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH