Sociale

MOTI I DITËS, temperaturat shkojnë në -2, vranësira në zonat Verilindore dhe Juglindore

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITËS, temperaturat shkojnë në -2, vranësira në

Këtë të mërkurë vendi ynë do të jetë nën ndikimin e intervaleve të gjata kryesisht me kthjellime. Orët e mesditës dhe pasditja do të sjellin vranësira të cilat më të dukshme do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore. Ndërsa përgjatë vijës bregdetare si edhe në shumë qytete të zonës së ulët do të ketë temperatura të larta dhe lagështirë të lartë në ajër duke bërë që i nxehti të ndjehet më shumë.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 13°C. Era do të fryjë e lehtë paradite por mesatare gjatë pasdites duke arritur shpejtësinë maksimale 5 km/h duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Poll
SHQIPENGLISH