Sociale

MOTI I DITES/ Reshje shiu në të gjithë vendin, pritet rritje graduale e temperaturave

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITES/ Reshje shiu në të gjithë vendin, pritet rritje

Vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme ditën e sotme. 

Moti pritet të jetë me vranësira që do të pasohen nga reshje shiu të vazhdueshme me intensitet të ulët që në orët e para të ditës në pjesën më të madhe të territorit.

Nga orët e mesditës Përgjatë Ultësirës Perëndimore reshjet e shiut pritet të jenë të vazhdueshëm me intensitet mesatar në formë shtrëngata shoqëruar hera-herës me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër, në relievet malore mbi 800-1000m priten reshje bore me intensitet të ulët e lokalisht mesatar.

Nga orët e pasdites intensiteti i reshjeve bie. Më pas në ditët në vijim, moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash e kthjellimesh si dhe reshje shiu me intensitet të ulët. Pritet rritje graduale e temperaturave.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH