Sociale

MOTI I DITES/ Pjesa e parë e ditës me mot të kthjellët, pasditja sjell vranësira, ja si do jenë temperaturat

Shkruar nga Liberale

MOTI I DITES/ Pjesa e parë e ditës me mot të kthjellët,

Paraditja e ditës së sotme, (22 prill 2024)do të vijojë nën ndikimin e motit të kthjellët deri pas mesditës kur priten kalime vranësirash të lehta nëpër të gjithë vendin, por më të theksuara vranësirat paraqiten në zonat veriore dhe veriperëndimore të territorit.

Parashikohet që pasditja dhe në vijim të karakterizohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta në të gjithë vendin por nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë konstante në vlerat minimale, por rriten ndjeshëm maksimumet duke luhatur vlerat ditore nga 2°C vlera minimale deri në 22°C vlera maksimale në rang vendi.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi kryesisht Verior duke sjellë në brigjet detare dallgëzim deri në 2 ballë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH