Sociale

Stuhi dhe reshje të shumta shiu/ Moti për nesër, ja çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Shkruar nga Liberale

Stuhi dhe reshje të shumta shiu/ Moti për nesër, ja

Në vendin tonë moti do të bëjë kthesë ku do të ketë mbiziotërim të reshjeve të shiut me stuhi. Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 12-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 4 -5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

- Zonat malore 7/15°C

- Zonat e ulëta 10/19°C

- Zonat bregdetare 12/20°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH