Sociale

Moti bën kthesë e papritur, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat ditën e nesërme

Shkruar nga Liberale

Moti bën kthesë e papritur, çfarë pritet të

Vendi ynë ditën e nesërme parashikohet të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të cilat do të bëhen prezente nga orët e mesditës në pjesën më të madhe të territorit.

Vranësirat pritet të pasohen me reshje të dobëta shiu kryesisht në relievet malore.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – juglindje me shpejtësi mesatare 7m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 10-12m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i ulët i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 10 deri 25°C                                                                                                                                                        

në zonat e ulëta 12 deri 27°C                                                                                                                                                                 

në zonat bregdetare 15 deri 26°C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH