Sociale

Kjo është mosha kur njerëzit shpenzojnë më shumë para

Shkruar nga Liberale

Kjo është mosha kur njerëzit shpenzojnë më shumë
Nga studimi i kryer nga kompania ClearScore u zbulua se mosha k njerëzit shpenzojnë më shmë para është mosha 31-vjeçare.

Për studimin e tyre ata intervistuan 3,000 njerëz, dhe një pjesë e mirë e njerëzve kishin shpenzuar më shumë para në këtë moshë.

Në këtë moshë, shumica e njerëzve nisin të shpenzojnë para për gjëra të tilla si: martesa 27%; shtëpi e re 25%; ardhja në jetë e një fëmije 20%; muaji i mjaltit 14%

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH