Sociale

Keni bërë plane për fundjavën? Ja çfarë do të ndodhë me temperaturat

Shkruar nga Liberale

Keni bërë plane për fundjavën? Ja çfarë do

Në fundjavë na pret mot shumë i nxehtë veror dhe me zagushi, por edhe vranësirat e izoluara do të fillojnë të shfaqen duke kushtëzuar edhe ndonjë stuhi të izoluar dhe freski vetëm në disa rajone kryesisht kodrinore-malore.

Fillimi i javës së re mund të na sjellë stuhi dhe shtrëngata të fuqishme lokale.

Një ciklon i shtresave të larta atmosferike pritet të stacionohet në Detin Tiren përtej Italisë, pastaj në pjesët qendrore të Italisë dhe ky ciklon mund të shkaktojë destabilizime të fuqishme javën e re.

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH