Sociale

Habit teologu: Di raste që të vdekur janë ringjallur pas disa ditësh

Shkruar nga Liberale

Habit teologu: Di raste që të vdekur janë ringjallur pas disa

Të gjithë u tronditën dyfish kur një grua në Indi, që mendohej se kishte vdekur, u zgjua në funeralin e saj pak çaste para se të bëhej dhe procedura e djegies së trupit të saj.

Teologu Miron Çako thekson se është në dijeni të rasteve që njerëz që kanë vdekur janë ringjallur sërish. Ai shpjegoi dhe fenomenin se si ka ndodhur kjo gjë.

“Ka pasur  njerëz në morg që kanë qenë të futur në sistemin e tyre të ruajtjes së trupit dhe pas disa ditësh trupi është ngjallur.

Kjo ka ndodhur në Rusi, në vende të ndryshme ë botës. Këto janë raste të pashpjegueshme për shkencën.

Domethënë shpirti del nga trupi, shkon në dimensionin  e përjetësisë dhe me urdhër të krijuesit kthehet prapë”-tha ai në emisionin ‘Good Morning Albanians’.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH