Sociale

FOTO/ Mbetjet plastike ‘pushtojnë’ bregdetin e Durrësit, era e fortë nxjerr mbeturinat nga Adriatiku

Shkruar nga Liberale

FOTO/ Mbetjet plastike ‘pushtojnë’ bregdetin e Durrësit,

Mbetje të shumta plastike ndotën bregdetin e Durrësit një ditë më parë, duke i dhuruar qytetit një pamje aspk të këndshme në këtë prag sezoni turistik. Kjo pasi Durrësi frekuentohet së tepërmi gjatë fundjave nga qytetarët shqiptarë dhe jo vetëm.

Erërat e forta dhe reshjet e shiut bënë që bregdeti të mbushejme tonelata mbetjesh plastike.

FOTO/ Mbetjet plastike ‘pushtojnë’ bregdetin e Durrësit,

Pra dora e njeriut është shkaku i ndojtjes së mjedisit, por edhe kujdesisë nga ana tjetër, në rast se njerëzit do të tregoheshin të kujdesshëm, fotot e mëposhtme nuk do të na servireshin në rrjetet sociale.  

FOTO/ Mbetjet plastike ‘pushtojnë’ bregdetin e Durrësit,

Ndërkohë ditën e sotme nisi puna për pastrimin e mbetjeve plastike. Fadroma e Ndërmarrjes Komunale ka nisur grumbullimin e të gjithë materialit plastik, që mbuluan bregdetin e plazhit dhe Shkëmbit të Kavajës.

FOTO/ Mbetjet plastike ‘pushtojnë’ bregdetin e Durrësit,

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH