Sociale

FOTO-LAJM/ Pylli i Fazanëve në Maliq ‘pushtohet’ nga sorkadhet!

Shkruar nga Liberale

 

FOTO-LAJM/ Pylli i Fazanëve në Maliq ‘pushtohet’ nga

Pamje fantastike nga pylli i Fazanëve në Maliq, një atraksion turistik vetëm 10 km larg qytetit të Korçës.

Në këto ditë dimri është pushtuar jo vetëm nga fazanët nga i cili ka marrë emrin dhe pylli por dhe nga sorkadhet.

Foto i ka ndarë Kryeministri Edi Rama në të cilat vihet re se edhe trashësia e dëborës në këtë pyll ka shkuar mbi 20 centimetër.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH