Sociale

Çfarë pritet të ndodh me motin ditën e premte? Ja sa do të arrijnë temperaturat!

Shkruar nga Liberale

Çfarë pritet të ndodh me motin ditën e premte? Ja sa do

Ditën e premte vendi ynë do të jetë nën ndikimin e kushteve atmosferiketë qëndrueshme. Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndimi-verilindja me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 9 deri 26 °C                                                                                                                                                       

në zonat e ulëta 12 deri  31°C                                                                                                                                                                 

në zonat bregdetare 14 deri 30 °C

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH