Sociale

Dita e Punëtorëve pritet me festë në Bulqizë

Shkruar nga Liberale
Dita e Punëtorëve pritet me festë në Bulqizë

1 Maji që njihet si Dita e Punëtorëve, nuk është pritur me protestë, por me festë në Bulqizë.

Me idenë e nxënësve të shkollës 9-vjeçare “Xhevdet Doda”, në bashkëpunim edhe me bashkinë Bulqizë, kanë organizuar një aktivitet në qendër të qytetit, ku kanë shpalosur programin e tyre me recitime dhe valle, por jo vetëm.

Aktiviteti kishte si qëllim promovimin e kulturës, etnografisë si dhe traditës së zonës së Bulqizës.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH