Sociale

250 klerikë katolikë nga e gjithë bota mirëpriten në Rozafa Fish City në Labinot, shtëpia e madhe mbarëshqiptare

Shkruar nga Liberale

250 klerikë katolikë nga e gjithë bota mirëpriten në

Rozafa Fish City me qendër në Labinot konsiderohet një nga sipërmarrjet më të sukseshme prodhuese, në vendin tonë.

250 klerikë katolikë nga e gjithë bota mirëpriten në

Rozafa, shtëpia e madhe mbarëshqiptare mirëpriti 250 klerikë katolikë nga gjithë bota të cilët gjatë vizitës së tyre në vendin tonë nuk mund të mos ndalonin në Fish City, që ndodhet në Labinot të Elbasanit.

250 klerikë katolikë nga e gjithë bota mirëpriten në


“Mbrëmë u lutëm për Perëndinë, folëm për bashkëjetesën fetare, u ngritën dolli për paqen dhe prosperitetin, kënduam në çdo gjuhë të botës dhe u treguam se shtëpia e shqiptarit është edhe shtëpia e mikut. Amen!” - shkruhet në mesazhin e Rozafa Fish City.

250 klerikë katolikë nga e gjithë bota mirëpriten në


Gjergj Luca, pronari i Rozafa Fish City, nuk e fshehu entuziazmin gjatë mbrëmjes festive, që u organizua me këtë rast.

 

 

 

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH