Sociale

10 fakte që nuk i dini për portokallin

Shkruar nga Liberale

10 fakte që  nuk i dini për portokallin

Qoftë të prerë në katër pjesë, të saposhtrydhur në lëng ose të prerë për një sallatë, portokallet janë një frut kaq i gjithanshëm dhe i shijshëm për t’u shijuar gjatë gjithë vitit. Përveçse janë të pasura me fibra, kalium, portokallet njihen si një burim i shijshëm i vitaminës C.

Për të diskutuar edhe më shumë përfitimet e këtij fruti, ne deshëm të ndajmë me ju 10 fakte argëtuese që ndoshta nuk i keni ditur për portokallin.

Pemët e portokallit u rritën për herë të parë në Kinë

Në mënyrë që të merrni të njëjtën sasi fibrash si nga një portokall mesatar, do t’ju duhet të hani 7 filxhanë Cornflakes.

Kryeqyteti i prodhimit të portokallit në botë është Brazili

Disa lloje portokalli do të mbeten të gjelbra edhe pas pjekjes.

Lëkura e portokallit mund të ripërdoret për të hequr yndyrat, njollat e vajit dhe çajin e portokallit.

Portokallet janë rreth 10 mijë herë më acid se pH e gjakut tonë. Më pak se lëngu i limonit dhe më shumë se lëngu i domates

Për sa i përket historisë së ngjyrave, vetëm kohët e fundit ngjyra portokalli mori emrin e vet. Çuditërisht, fruti erdhi i pari, me origjinë nga Kina, dhe fjala angleze “portokalli” për të përshkruar ngjyrën, e ndjekur më pas.

Tani ka mbi 600 lloje portokalli në mbarë botën

Portokallet e kanë origjinën rreth vitit 4000
para Krishtit në Azinë Juglindore, dhe më pas u përhapën në Indi

Lulet e një portokalli janë me ngjyrë të bardhë dhe kanë një aromë të mrekullueshme

Poll
SHQIPENGLISH